POLİKLİNİKLER

KARDİYOLOJİ POLİKLİNİĞİ

Çok küçük yaşlardan ileri yaşlara kadar tüm yaş gruplarında ve her iki cinsiyette de görülebilen kalp hastalıkları konusunda gerekli koruyucu önlemlerin çocukluk döneminden itibaren alınması oldukça önemlidir. Özellikle ailesinde kalp hastalığı olanlar diğerlerine göre daha fazla risk altında olduklarından sık sık doktor kontrolünden geçmelidir. Kalp hastalıklarının tanı, tedavi ve takibine yönelik işlemler, Kardiyoloji adı verilen dahili tıp birimleri tarafından yürütülür.

Hastanemiz bünyesinde yer alan Kardiyoloji bölümlerimizde uzman ve akademik hekim kadro ile uluslararası standartlarda hizmet sunuyoruz. Girişimsel kardiyoloji, noninvazif kardiyoloji (girişimsel olmayan kardiyoloji), elektrofizyoloji ve aritmi gibi uzmanlık alanları ve özellikle son teknoloji ekipmanlar kullanılarak uzman hekimlerce uygulanan minimal invaziv kalp ameliyatları ile öne çıkıyoruz. Kardiyak kateterizasyon ve koroner anjiyografi, koroner anjiyoplasti, stent yerleştirme, kalp pili takılması (biventriküle, ICD) ve tüm acil işlemler konusunda başarıyla hizmet veriyoruz. Kardiyoloji bölümlerimizde teşhis ve tedavisi yapılan hastalıklar şöyle:

Özel Düzce Göz Merkezi alanında uzman kadrosuyla ve son teknoloji cihazlarıyla Düzce ve çevresine hizmet vermektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personelleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde poliklinik ve ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Doğuştan Kalp Hastalıkları

Kalbe ilişkin doğuştan var olan yapısal bozukluklardan kaynaklı hastalıklar, doğuştan (doğumsal, konjenital) kalp hastalıkları olarak adlandırılır. Bu hastalıklar kalıtımsal olabileceği gibi genetik hastalıklara veya bilinmeyen faktörlere bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bunlar arasında en yaygın görülenler; kalp kapakçıklarındaki yapısal bozukluklar, kalpteki delikler veya damar darlıkları gibi nedenlere bağlı olarak kalp dinlenirken üfürüm şeklinde ses duyulmasıdır. Tedavi seçenekleri hastadan hastaya değişmekle birlikte ilaç kullanımı veya cerrahi operasyonlar gerekli olabilir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Koroner Arter Hastalıkları

Çok yaygın şekilde görülen kalp ve damar hastalıkları arasında yer alan koroner arter hastalığı, kalbi besleyen damarlar olan koroner arterlerin aterosklerozu (damar sertliği) veya yüksek kolesterolden kaynaklı olarak damarlarda yağ plaklarının birikimi sonucunda tıkanması sonucunda gelişir. Bu durum kalp kasına yeterli oksijen iletilememesine ve daha ileri dönemlerde kalp yetmezliğinin gelişimine yol açar. Tedavisinde ilaç kullanımının yanı sıra koroner anjiyoplasti, stent uygulaması, minimal invaziv teknikler ve robotik cerrahi, bypass gibi uygulamalar yer alır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kalp Yetmezliği

Kalp ve damar hastalıkları veya birtakım farklı nedenlere bağlı olarak kalbin zarar görmesi ve vücuda ihtiyaç duyulan miktarda kanı pompalayamaması sonucunda kalp yetmezliği gelişir. Kalpte var olan doğumsal veya sonradan gelişimli yapısal bozukluklar, uzun süre devam eden yüksek tansiyon, kalp kapakçığına ilişkin hastalıklar ve kalp krizinin kalp kası üzerinde oluşturduğu hasar, kalp yetmezliğinin ortaya çıkış nedenleri arasında yer alır. Tedavisinde çeşitli ilaç türevlerinin yanı sıra kalp pili ve destek cihazlarının kullanımı, cerrahi tedavi yöntemleri ve kalp nakli gibi uygulamalar yer alır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kalp Kapak Hastalıkları

Kalpte doğumsal olarak var olan veya genetik faktörler, yaşlılık, ağır enfeksiyon gibi etkenlere bağlı olarak sonradan gelişen kalp kapak hastalıkları, kalp kapaklarının daralması veya kan kaçırması ile karakterizedir. Kapak hastalığı bulunan kişiler bazen yıllar boyunca herhangi bir belirti hissetmezken bazı kişilerde ise hastalık sürekli halsizlik, çarpıntı, tıkanıklık hissi ve çabuk yorulma gibi semptomlarla kendini gösterebilir. Tedavisinde kapağın onarımı veya değişimi, transkateter aort kapak replasmanı (TAVI), transkateter kapak tedavisi gibi klinik ve cerrahi uygulamalardan yararlanılır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Aort Damarı Hastalıkları

Vücudun en büyük atardamarı olan aort atardamarına ilişkin hastalıklar, aort damarı hastalıkları olarak gruplandırılır. Aort anevrizması (genişleme), damar tabakalarının yırtılması (diseksiyon), damarda tıkanıklık veya darlıkların meydana gelmesi en sık karşılaşılan aort hastalıklarıdır. Başlangıç evrelerinde tespit edilen aort hastalıklarında yalnızca ilaç kullanımı tercih edilebilirken daha ileri olgularda anjiyografi, stent uygulaması ve cerrahi onarım tedavilerinden yararlanılması gerekebilir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Damar Sertliği (Ateroskleroz)

Çok yaygın görülen ve birçok ciddi kalp hastalığının gelişiminde tetikleyici faktör olarak rol oynayan damar sertliği (ateroskleroz), damar çeperlerinde kolesterol birikimine bağlı olarak damarın sertleşmesi ve esnekliğini kaybetmesi ile gelişir. Sertleşen damar çeperlerinde içeriye doğru oluşan aterom plakları damarların daralmasına ve zamanla tıkanmasına, bunun sonucunda kalp krizi gibi ciddi akut tabloların gelişimine ve organ fonksiyonlarının bozulmasına kadar varabilen sorunlara neden olabilir. Tedavide ilaç kullanımı, yaşam tarzı değişiklikleri ve beslenme tedavisinin yanı sıra; minimal invaziv cerrahi ve bypass gibi cerrahi girişimler yer alır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kalp Krizi (Enfarktüs)

Tıbbi adı miyokard enfarktüsü olan kalp krizi, göğüste ortaya çıkan ani ve şiddetli ağrı ve sıkışma hissiyatı ile kendini gösteren akut tablodur. Erken müdahalenin hayati önem taşıdığı kalp krizinin oluşumunda sigara kullanımı, diyabet hastalığı, hipertansiyon gibi etkenlerin yanı sıra kalbin yapısal bozuklukları da rol oynar. Kalp krizi geçiren hastalara acil şekilde müdahale edilmelidir. Tedavide ilaç kullanımı ve gözetim gibi uygulamalardan, gerekli durumlarda ise cerrahi girişimlerden yararlanılır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kalp Ritmi Bozuklukları (Aritmi)

Kalp atışlarının düzensiz olması veya kalbin olması gerekenden farklı şekilde çalışması ritim bozukluğu veya aritmi olarak adlandırılır. Bu durum kalbin çok hızlı atması (taşikardi) veya çok yavaş atması (bradikardi), bayılma ve çarpıntı hissi gibi olumsuzluklarla kendini belli eder. İlaç kullanımı, kateter ablasyonu gibi elektriksel tedaviler veya aritmiye özel geliştirilmiş cerrahi operasyon teknikleri yardımıyla aritmi hastalarında tedavi uygulanabilir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Hipertansiyon

Ülkemizde ve dünyada en yaygın şekilde görülen kronik hastalıklardan bir tanesi hipertansiyondur. Yetişkin bireylerde sistolik kan basıncı 120 mmHg, diastolik kan basıncı ise 80 mmHg'nin altında olmalıdır. Tansiyonun sürekli olarak bu değerlerin üzerinde seyretmesi hipertansiyon olarak adlandırılır ve bu durum uzun vadede pek çok hastalığın oluşumuna yol açabilir. Bu nedenle tıbbi beslenme tedavisi ve gerekli görülmesi durumunda ilaç tedavisi ile kan basıncı normal aralıklara indirgenmeli ve kontrol altında tutulmalıdır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

DOKTORUMUZ

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ; ÇÜNKÜ BİZ SAĞLIĞINIZI ÖNEMSİYORUZ...

Uzm. Dr.
Serhat Bahadır SÖZEN

Sağlıklı Kalın

Hastanemiz, Düzce'nin dört bir yanından gelen hastalar için son teknoloji kapsamlı bakım ve özel hizmetler sunmaktadır.

#1 Düzce Göz Tıp Merkezi

İnovasyon bilimi ile son teknoloji cihazlarımızla klinik tıp arasında köprü kuruyoruz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi-Cuma08:00-17:30
  • Cumartesi08:00-13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı

BİZ KİMİZ ?

"Hastalarımızın ve ailelerinin ihtiyaçları doğrultusunda"

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde on bir branşta poliklinik ve üç branşta ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için, son sistem cihazlar ile donatılan kendi binasını inşaa etmiş ve 2017 yılı başında kendi binasına taşınmıştır.

Randevu Hattı : +90 (380) 524 50 54

13

+

UZMAN DOKTOR

50

+

SAĞLIK PERSONELİ

15

+

YILLIK TECRÜBE

80,000

+

HASTA TEDAVİSİ

Sağlığınızı yeniden nasıl harika hale getirebilirsiniz?

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi
01

RANDEVUNUZU ALIN

Düzce Göz Tıp Merkezi
02

ÖN MUAYENE EDELİM

Düzce Göz Tıp Merkezi
03

TAHLİLLERLE ARAŞTIRALIM

Düzce Göz Tıp Merkezi
04

TANI ve TEDAVİYLE SORUNLARINIZI GİDERELİM

BİZE ULAŞIN

2007'den bugüne sizlerleyiz...

ADRES
Kültür Mah. 718 . Sok. No: 22/5 (Yunus Market Arkası)
Merkez / DÜZCE, PK 81010

DUYURULAR

Ocak 2022

Mayıs 2022

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
  • Pazartesi-Cuma:08:00 - 17:30
  • Cumartesi08:00 - 13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı