POLİKLİNİKLER

GÖZ POLİKLİNİĞİ

Özel Düzce Göz Merkezi alanında uzman kadrosuyla ve son teknoloji cihazlarıyla Düzce ve çevresine hizmet vermektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personelleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde poliklinik ve ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Lazer Göz Tedavisi

Lazer, ışığın belli basamaklardan geçirilerek birçok tedavi işleminde kullanılan şeklidir. Kesmek, yakmak, parçalamak gibi işlemlerde kullanılır. Gözün en ön kısmından ve en arkadaki sinire kadar her basamağında kullanılır.

Göz tedavisinde lazer teknolojisinin aktif olarak kullanılmaya başlanmasıyla devrim niteliğinde gelişmeler gerçekleşmiştir.

Lazer tedavi ile diyabetik retinopati, katarakt, katarakt sonrası, glokom ve gözlükten kurtulma ameliyatları başarılı bir şekilde yapılabilmektedir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Görme (Uzak - Yakın - Gözlük) Tedavisi

Normalde 40 yaş öncesi herkes uzak ve yakını gözlüksüz görür. Eğer görme problemi varsa ya uzağı görememe (miyop) ya da hem uzak hem yakını görememe şeklinde (hipermetrop) ortaya çıkar. Hem miyop hem de hipermetrobun “astigmat” dediğimiz, şeklin düzensiz görülmesine neden olan kusurları da vardır.

Kırklı yaşlardan önce kullanılan gözlükler hem uzak hem de yakını görmeyi sağlar. Bu yaştan sonra “presbiyopi” denilen yakını görememe problemi başlar. Miyop olanlar diğerlerinden farklı olarak kırk yaşından sonra da yakını gözlüksüz görebilirler.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Glokom (Göz Tansiyonu) Tedavisi

Kendiliğinden (idiyopatik - yapısal) ortaya çıkabildiği gibi çeşitli hastalıklar veya bazı ilaç kullanımlarından sonra da oluşabilmektedir. Başlangıçta hastanın fark edebileceği belli bir şikâyet oluşmadığı için teşhis koymak gecikebilmektedir. Özellikle 40 yaş sonrası muayenelerde mutlaka göz tansiyonu ölçülür.

Teşhis tansiyon ölçümü ile koyulur. Tedavisi olan bir hastalıktır. Tedavi altında olan hastalarda genellikle gözde bir problem oluşturmaz. Düzensiz tedavi olanlar ya da tedavi olmayanlarda ilerleyici bir hasar oluşur. Tedavi olmayan hastalarda hastalık ilerler ve sonunda körlük oluşur. Erken tedavi olan ve tedavi yapılan hastalarda hastalık kontrol altında olacağından problem oluşmadan yaşamlarına devam ederler.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Üveit Tedavisi

Gözün tabakalarından biri olan uvea'nın iltihaplanmasıdır. Ön, arka ya da bütün uvea'nın iltihaplanması şeklinde olabilir. Daha çok ön üveit şeklinde karşımıza çıkar.

Bulanık görme gözde kızarıklık ve ağrı şeklinde başlar. Bazen göz tansiyonuna sebep olabilir. Tedavisi olan bir hastalıktır. Kronik bir hastalık olduğu için zaman zaman tekrarlayabilir. Romatizmal hastalığı veya bağışıklık sistemi bozukluğu olanlarda daha sık görülür.

Tedavisi mutlaka göz hekimi tarafından yapılır ve takip altına alınır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kilo Verme-Kilo Yönetimi

Vücutta aşırı ölçüde yağ birikmesi olan şişmanlık ya da diğer adıyla obezite; günümüzde tedavi edilmesi gereken bir hastalık olarak kabul edilmektedir. Birçok kronik hastalık arasında obezite, tedavi olasılığı yüksek olan durumlardan biridir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Göz Enfeksiyonu Tedavisi

Gözün çeşitli tabakalarında biri ya da bir kısmını tutan mikroplar tarafından oluşturulan iltihaplı bir durumdur. İltihaplanma bakteri, virüs, mantar veya parazitler tarafından oluşabilir. Genellikle tedavi ile hastalık iyileşir.

Göz enfeksiyonu tedavilerinde doktor kontrolü şarttır. Enfeksiyon tamamen bitene kadar ve göz mikroplardan temizlenene kadar ilaç tedavisine devam etmek gerekir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Şaşılık (Strabismus) Tedavisi

Şaşılık, İki gözün aynı yöne bakarken paralel olmayışıdır. Bir ya da daha fazla adalenin çeşitli nedenlerle koordinasyon sağlayamadığı durumlarda ortaya çıkar. Kaymalar farklı yönlere doğru olabilir. Bebek ve çocuklarda yüksek dereceli gözlük ihtiyacı da kayma yapabilmektedir. Gözlük ihtiyacına bağlı kaymalarda gözlük takılınca kayma düzelir. Diğer kaymalarda tedavi cerrahidir.

Göz adalelerindeki probleme bağlı kaymalarda cerrahi tedavi iyi sonuç verir. Göz sinirlerine bağlı kaymalarda ameliyat kısmen başarılı olur.

Şaşılıkta en önemli problem göz tembelliğidir. Bu yüzden hastalara göre değişmekle birlikte, cerrahi tedavi bir an önce yapılmalıdır. Kayan göz tembel kalacağı için erken yapılan ameliyatlar tembelliğin de düzeltilir. Sekiz on yaşlarından sonraki kayma düzeltileceği ameliyatlar sadece şaşılığı düzeltir tembelliği düzeltmez. Tembellik gözlük takmaya rağmen bir (bazen) iki gözün görmesinin az olması demektir. Tembelliğin düzeltilebilmesi için öncelikle kayma varsa kaymanın düzeltilmesi ve gözlük ihtiyacı varsa gözlük takılması gerekmektedir. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa başarı o kadar iyi olur.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Göz Yaralanmaları Ameliyatı

Göz sinirinin görme fonksiyonlarını değerlendirilmesidir. Glokom veya diğer adıyla göz tansiyonunu takip ederken kullanılan en değerli tetkiktir.

Görme alanı testi, göz sinirleri hakkında bilgi verdiği için beynimizin bazı bölgelerinin değerlendirilmesinde kullanılır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kornea Ameliyatı

Gözlük yerine kullanılabilen gözün en ön kısmı olan kornea üzerine şapka gibi yerleştirilen ve gözlüksüz görebilmeyi sağlayan materyaldir.

Kontakt lens çeiştleri;
- Günlük
- Aylık
- Uzak - yakın bir arada
- Astigmatlı
- Pediatrik
- Gece kalabilen
- Yüksek numaralı
- Uzun süreli

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

DOKTORLARIMIZ

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ; ÇÜNKÜ BİZ SAĞLIĞINIZI ÖNEMSİYORUZ...

Opr. Dr.
Recep SAKALLI

Opr. Dr.
Hasan GÜLTEKİN

Opr. Dr.
Şerif KOMAR

Opr. Dr.
Ülker ERKAN

Opr. Dr.
Mete GÜNAY

Sağlıklı Kalın

Hastanemiz, Düzce'nin dört bir yanından gelen hastalar için son teknoloji kapsamlı bakım ve özel hizmetler sunmaktadır.

#1 Düzce Göz Tıp Merkezi

İnovasyon bilimi ile son teknoloji cihazlarımızla klinik tıp arasında köprü kuruyoruz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi-Cuma08:00-17:30
  • Cumartesi08:00-13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı

BİZ KİMİZ ?

"Hastalarımızın ve ailelerinin ihtiyaçları doğrultusunda"

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde on bir branşta poliklinik ve üç branşta ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için, son sistem cihazlar ile donatılan kendi binasını inşaa etmiş ve 2017 yılı başında kendi binasına taşınmıştır.

Randevu Hattı : +90 (380) 524 50 54

13

+

UZMAN DOKTOR

50

+

SAĞLIK PERSONELİ

15

+

YILLIK TECRÜBE

80,000

+

HASTA TEDAVİSİ

Sağlığınızı yeniden nasıl harika hale getirebilirsiniz?

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi
01

RANDEVUNUZU ALIN

Düzce Göz Tıp Merkezi
02

ÖN MUAYENE EDELİM

Düzce Göz Tıp Merkezi
03

TAHLİLLERLE ARAŞTIRALIM

Düzce Göz Tıp Merkezi
04

TANI ve TEDAVİYLE SORUNLARINIZI GİDERELİM

BİZE ULAŞIN

2007'den bugüne sizlerleyiz...

ADRES
Kültür Mah. 718 . Sok. No: 22/5 (Yunus Market Arkası)
Merkez / DÜZCE, PK 81010

DUYURULAR

Ocak 2022

Mayıs 2022

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
  • Pazartesi-Cuma:08:00 - 17:30
  • Cumartesi08:00 - 13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı