POLİKLİNİKLER

GÖZ AMELİYATI

Özel Düzce Göz Merkezi alanında uzman kadrosuyla ve son teknoloji cihazlarıyla Düzce ve çevresine hizmet vermektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personelleri ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde poliklinik ve ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Katarakt Ameliyatı

Katarakt, göz bebeğimizin arkasında var olan şeffaf yapıdaki göz merceğinin şeffaflığını kaybetmesi durumudur. Göz merceği yardımıyla dış ortamı görürüz. Mercek ne kadar bulanıklaşırsa görüntü o oranda azalır veya bulanık görüntü oluşur.

Düşen görmeyi düzeltmek için, doğal göz merceğinin yerine yapay göz merceği takılır (intraoküler göz içi merceği). Göz bebeğinin arka kısmına ameliyat ile konulduğu için korneanın üzerine takılan günlük değiştirilen kontak lenslerle bir ilgisi yoktur. Ömür boyu göz içinde kalır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Şaşılık Ameliyatı

Şaşılık, İki gözün aynı yöne bakarken paralel olmayışıdır. Bir ya da daha fazla adalenin çeşitli nedenlerle koordinasyon sağlayamadığı durumlarda ortaya çıkar. Kaymalar farklı yönlere doğru olabilir. Bebek ve çocuklarda yüksek dereceli gözlük ihtiyacı da kayma yapabilmektedir. Gözlük ihtiyacına bağlı kaymalarda gözlük takılınca kayma düzelir. Diğer kaymalarda tedavi cerrahidir.

Göz adalelerindeki probleme bağlı kaymalarda cerrahi tedavi iyi sonuç verir. Göz sinirlerine bağlı kaymalarda ameliyat kısmen başarılı olur.

Şaşılıkta en önemli problem göz tembelliğidir. Bu yüzden hastalara göre değişmekle birlikte, cerrahi tedavi bir an önce yapılmalıdır. Kayan göz tembel kalacağı için erken yapılan ameliyatlar tembelliğin de düzeltilir. Sekiz on yaşlarından sonraki kayma düzeltileceği ameliyatlar sadece şaşılığı düzeltir tembelliği düzeltmez. Tembellik gözlük takmaya rağmen bir (bazen) iki gözün görmesinin az olması demektir. Tembelliğin düzeltilebilmesi için öncelikle kayma varsa kaymanın düzeltilmesi ve gözlük ihtiyacı varsa gözlük takılması gerekmektedir. Tedaviye ne kadar erken başlanırsa başarı o kadar iyi olur.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Üst Göz Kapağı Düşüklüğü (Pitozis) Ameliyat

Göz kapağı hastalıklarının en sık rastlanılan şekli "pitozis" olarak adlandırılan üst göz kapağının düşüklüğüdür. Üst göz kapağı normal şartlarda gözün saydam tabakası (kornea) ve renkli tabakasını (iris) yukarıdan 1-2 mm örtecek şekilde durur.

Göz kapağı normal yerinden daha aşağıda duruyor ise bu duruma pitozis (blefaropitozis) denilir. Göz kapağı düşüklüğü bir veya her iki göz kapağını da etkileyebilir, kalıtımsal olabilir ve doğuştan olabileceği gibi yaşlanma, travma veya sinir felci gibi sebeplere bağlı olarak sonradan da ortaya çıkabilir. Doğuştan olan kapak düşüklüğü göz kapağını kaldıran levator kasının gelişimindeki bozukluktan kaynaklanırken, yaşlanmaya bağlı olan kapak düşüklüğü kapağı kaldıran kasın zaman içinde esnemesinden kaynaklanır. Bu düşüklük göz bebeğini kapatarak görmeyi engelleyebilir. Şiddetli olgularda görmeyi sağlamak için baş pozisyonu veya göz kapağının elle kaldırılmasıyla güçlükle görme sağlanır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Multifocal ve Bifocal Lens Ameliyatı

Katarakt ameliyatı olanlara veya katarakt olmadan uzak ve yakını görme problemi olan, yüksek gözlük numaralarından kurtulmak isteyenlere uygulanan bir ameliyattır.

Ameliyatta doğal göz merceği (katarakt olsun veya olmasın) alınır ve yerine hem uzak hem de yakını gösteren göz içi merceği yerleştirilir.

Artık günümüzde katarakt rahatsızlığı, uzak ve yakın görme ameliyatı şeklinde tedavi edilmeye başlanılmıştır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Görme (Uzak - Yakın ) Ameliyatı

Katarakt ameliyatı olanlara veya katarakt olmadan uzak ve yakını görme problemi olan, yüksek gözlük numaralarından kurtulmak isteyenlere uygulanan bir ameliyattır.

Ameliyatta doğal göz merceği (katarakt olsun veya olmasın) alınır ve yerine hem uzak hem de yakını gösteren göz içi merceği yerleştirilir.

Artık günümüzde katarakt rahatsızlığı, uzak ve yakın görme ameliyatı şeklinde tedavi edilmeye başlanılmıştır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Göz Yaşı Kanalı Ameliyatı

Gözün her iki kapağının iç kısmından başlayan burun kökünde keseleşen daha sonra genzimize akan bir gözyaşı kanalımız mevcuttur. Genellikle doğumdan itibaren açılır. Gözümüzü yıkayan gözyaşımız bu kanal yardımıyla genzimize akar. Bazı bebeklerde bu kanal tıkalı veya dar olduğu için göz sulanır veya çapaklanma yapar. Bir yaşa kadar ilaç tedavisi ve masaj yardımıyla açılır. Açılamayanlar sonda tatbiki dediğimiz bir yöntemle ikinci yaşın içinde açılır. Burada esas önemli olan masaj doğru şekilde ve gerekli sürede yapılmasıdır.

İleri yaşlarda gözyaşı kanalımız çeşitli nedenlerle tıkanabilir. Bu tıkanıklıklar ameliyatla açılır. Dakriyosistorinostomi (DSR) adını alan bir yöntemle bu kanal açılır. Ameliyatlarda genellikle silikon tüp uygulaması yapılmaktadır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Göz Tansiyonu (Glokom) Ameliyatı

Kendiliğinden (idiyopatik - yapısal) ortaya çıkabildiği gibi çeşitli hastalıklar veya bazı ilaç kullanımlarından sonra da oluşabilmektedir. Başlangıçta hastanın fark edebileceği belli bir şikâyet oluşmadığı için teşhis koymak gecikebilmektedir. Özellikle 40 yaş sonrası muayenelerde mutlaka göz tansiyonu ölçülür.

Teşhis tansiyon ölçümü ile koyulur. Tedavisi olan bir hastalıktır. Tedavi altında olan hastalarda genellikle gözde bir problem oluşturmaz. Düzensiz tedavi olanlar ya da tedavi olmayanlarda ilerleyici bir hasar oluşur. Tedavi olmayan hastalarda hastalık ilerler ve sonunda körlük oluşur. Erken tedavi olan ve tedavi yapılan hastalarda hastalık kontrol altında olacağından problem oluşmadan yaşamlarına devam ederler.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Göz Yaralanmaları Ameliyatı

Göz yaralanmaları özellikle çocuklarda ve işyeri çalışanlarında sık karşılaşılan acil durumlar yaratır. Göz kazaları çoğunlukla önlenebilir olduğundan böyle bir sorunla karşılaşmamak için ortama ve kişiye göre tedbir alınması çok önem arz eder. Bu önlemleri şöyle sıralayabiliriz:

· Çocukların hareket alanlarından sert köşeli eşyaların uzaklaştırılması
· Çocuklara sivri ve keskin cisimler kullanırken nasıl dikkat edeceklerinin öğretilmesi
· Yürüme ve denge sorunu olan hasta ve yaşlıların refakatçi eşliğinde yürümeleri
· Ev ve işyerlerindeki kaygan zeminlerden korunma
· İşyerlerinde koruyucu gözlüklerin kullanılması
· Araçlarda mutlaka emniyet kemeri takılması vb önlemlere rağmen karşılaştığımız göz yaralanmalarıyla karşılaşabiliriz. Böyle durumlarda göze dokunmadan acil olarak göz doktoruna başvurulması gerekir. Örneğin:

· Kesici, delici ve künt göz yaralanmalarında,
· Göze yabancı cisim kaçmasında,
· Kaynak gibi güçlü bir ışık kaynağına korumasız bakılması sonucu oluşan ağrılarda hemen,
· Kimyasal madde kaçtığında ise gözü bir an önce bol temiz su ile yıkadıktan sonra göz doktoruna başvurulmalıdır.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

Kornea Ameliyatı

Kornea grefti olarak da bilinen kornea nakli, zarar görmüş veya hastalıklı bir korneanın, bağışlanan kornea dokusu ile değiştirildiği cerrahi bir prosedürdür. Korneanın tamamı değiştirildiğinde, penetran keratoplasti olarak bilinir ve korneanın sadece bir kısmı değiştirildiğinde lameller keratoplasti olarak bilinir.

Ön Muayene

Tahlil ve Araştırma

Tanı ve Tedavi

DOKTORLARIMIZ

SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ; ÇÜNKÜ BİZ SAĞLIĞINIZI ÖNEMSİYORUZ...

Opr. Dr.
Recep SAKALLI

Opr. Dr.
Hasan GÜLTEKİN

Opr. Dr.
Şerif KOMAR

Opr. Dr.
Ülker ERKAN

Opr. Dr.
Mete GÜNAY

Sağlıklı Kalın

Hastanemiz, Düzce'nin dört bir yanından gelen hastalar için son teknoloji kapsamlı bakım ve özel hizmetler sunmaktadır.

#1 Düzce Göz Tıp Merkezi

İnovasyon bilimi ile son teknoloji cihazlarımızla klinik tıp arasında köprü kuruyoruz.

Çalışma Saatleri

  • Pazartesi-Cuma08:00-17:30
  • Cumartesi08:00-13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı

BİZ KİMİZ ?

"Hastalarımızın ve ailelerinin ihtiyaçları doğrultusunda"

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi, uzman doktorları, tecrübeli ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermeye devam etmektedir. Tıp merkezimizde on bir branşta poliklinik ve üç branşta ameliyat hizmetleri verilmektedir.

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi hastalarına daha iyi hizmet verebilmek için, son sistem cihazlar ile donatılan kendi binasını inşaa etmiş ve 2017 yılı başında kendi binasına taşınmıştır.

Randevu Hattı : +90 (380) 524 50 54

13

+

UZMAN DOKTOR

50

+

SAĞLIK PERSONELİ

15

+

YILLIK TECRÜBE

80,000

+

HASTA TEDAVİSİ

Sağlığınızı yeniden nasıl harika hale getirebilirsiniz?

Özel Düzce Göz Tıp Merkezi
01

RANDEVUNUZU ALIN

Düzce Göz Tıp Merkezi
02

ÖN MUAYENE EDELİM

Düzce Göz Tıp Merkezi
03

TAHLİLLERLE ARAŞTIRALIM

Düzce Göz Tıp Merkezi
04

TANI ve TEDAVİYLE SORUNLARINIZI GİDERELİM

BİZE ULAŞIN

2007'den bugüne sizlerleyiz...

ADRES
Kültür Mah. 718 . Sok. No: 22/5 (Yunus Market Arkası)
Merkez / DÜZCE, PK 81010

DUYURULAR

Ocak 2022

Mayıs 2022

ÇALIŞMA SAATLERİMİZ
  • Pazartesi-Cuma:08:00 - 17:30
  • Cumartesi08:00 - 13:00
  • Pazar ve Resmi TatilSadece Acil Çağrı